Slovníček do kapsy:

Nejpoužívanější fráze a slovíčka pro řidiče z povolání

 • Surfujete po internetu a hledáte práci v Německu nebo Rakousku?
 • Je oborem, kterému se chcete v zahraničí věnovat, autodoprava?
 • Pracujete jako řidič mezinárodní kamionové dopravy a máte už dost tuzemských zaměstnavatelů?
 • Máte nabídku na práci v zahraničí, ale máte strach ji přijmout, protože neumíte německy?
 • Pracujete jako řidič v Německu nebo Rakousku, ale Vaše němčina stále není to pravé ořechové?
 • Rád byste pracoval v zahraničí jako řidič u stavební firmy nebo dokonce jako řidič některého ze stavebních strojů?
 • Pracujete u tuzemské firmy, ale často jezdíte do Německa nebo Rakouska a máte problém s komunikací na nakládkách a výkládkách?

Ať už patříte do kterékoliv kategorie, máte jedno společné:  

Všichni potřebujete kvalitní slovní zásobu pro řidiče z povolání.

Existuje určitě velké množství slovníků, ze kterých si můžete slovíčka vypsat. Nebo si je můžete najít na internetu, v odborných slovnících a podobně. Ale není to jen ztráta času? Co takhle pořídit si slovník, který obsahuje nejen slovíčka, ale i základní fráze, které budete potřebovat dnes a denně ve svém zaměstnání a hlavně na Vašich cestách? 

Nejčastěji používané fráze při:

 • komunikaci s dispečerem nebo firmou
 • komunikaci na nakládce a vykládce
 • policejních kontrolách
 • při jízdě a případných dotazech na cestu
 • komunikaci na čerpacích stanicích a parkovištích
 • poruše vozu či nehodě

To vše a ještě obsáhlý slovníček základních slovíček a pojmů speciálně pro řidiče z povolání najdete v našem eBooku!

0
Stránek
0
Slov
0
Čtenářů

Co se v eBooku dozvíte?

Na nakládce a vykládce

Kam máte zacouvat, co že to říká skladník? Zboží není ještě vyrobeno? Jak dlouho budete čekat? Komunikace s pracovníky na nakládce a vykládce Vám ušetří spoustu času.

Komunikace s dispečerem

Ať už Vaše cesta probíhá naprosto hladce nebo se vyskytnou nějaké problémy s dispečerem se komunikovat musí. Je přece důležité vědět kam máte jet a do kdy tam na Vás počkají.

Česko - německý slovník pro řidiče

Podrobný, abecedně řazený česko - německý slovníček pojmů pro řidiče z povolání, obsahující slovní zásobu, kterou budete na svých cestách potřebovat opravdu každý den.

Čerpací stanice, pakoviště

Komunikace na čerpacích stanicích a parkovištích. A k tomu pár slovíček na téma čistota a pořádek, která se budou hodit, nejen, když si budete od zaměstnavatele přebírat kamion.

Pokyny při jízdě

Důležité pokyny, které musíte znát, abyste předešli zbytečným nedorozuměním a nehodám.

Policejní kontrola

Je to nemilé, když Vás zastaví policie. Ale je dobře rozumět a ještě lépe s nimi prohodit pár slov.

V autoservisu

Něco se porouchalo, píchli jste a potřebujete v servisu popsat závadu a nebo nějakou tu součást auta

Dotazy na cestu

Když navigace nespolupracuje a Vy se musíte zeptat kolemjdoucího na cestu.

Co říkají čtenáři?

Jezdím kamionem už víc než 15 let. Dlouho jsem jezdil vnitrostátní trasy, takže jsem na učení jazyků kašlal. Teď jsem si ale založil rodinu a potřebuju vydělat víc peněz, proto jsem se rozhodl začít jezdit ven. Dostal jsem jsem Rakousko a Německo. A ať si říká kdo chce, co chce, ta němčina tam je fakt nutná! Jinak nemáte šanci. Na vykládce se s Vámi nikdo nebaví, nechávají Vás schválně dlouho čekat, běžně se stává, že berou přednostně ty řidiče, kteří jim jdou německy vysvětlit, že spěchají. Je nutné umět aspoň těch pár vět, které pomůžou třeba na té vykládce přesvědčit skladníka, že fakt spěcháš! ;-)
Tomáš Krbec řidič MKD, Znojmo
Už nějakou dobu přemýšlím nad tím, odejít pracovat do Německa. Jsem řidič MKD a mám 20 let praxe. Jezdil jsem téměř se vším co má kola, takže mám co nabídnout. Snad kromě němčiny. Ta mi fakt nejde. Začínal jsem se učit už několikrát, ale vždycky mě to za chvíli přestalo bavit, protože mi to moc nešlo. Je fakt, že jsem tomu moc nedával, protože jsem chodil na hodiny jen sem tam. Proto jsem uvítal, když mi manželka ukázala odkaz na Váš eBook pro řidiče. Zkusili jsme ho objednat a dobře jsme udělali. Teď ho vozím všude sebou. Každý den se naučím pár nových vět a slovíček a myslím si, že to nebude dlouho trvat a do toho Německa si troufnu. Zbytek se holt naučím za pochodu. :-)
Karel Klimešřidič, České Budějovice

Monika Náplavová

lektorka, autorka eBooků

Němčina je můj život. Žiju v jejím světě už 24 let a více než 15 let pomáhám svým klientům se ji nejen naučit, ale i pochopit. Rukama mi prošla spousta učebnic, seznámila jsem se s mnoha učebními metodami. Přesto jsem však v této zdánlivě široké nabídce některé učební materiály postrádala. Konkrétně takové, které se zaměřují přímo na ta nejproblematičtější místa německého jazyka a slovní zásobu týkající se jednotlivých pracovních míst. Věřím, že Vám uveřejněním tohoto eBooku pomohu na Vaší cestě ke zvládnutí tohoto krásného jazyka.

Možná Vás teď napadá:

 • Proč bych si měl koupit další slovník, mám přece jeden v mobilu.
  Offline slovník v mobilu je skvělá věc. Sama jej doporučuji svým klientů jako povinnou výbavu před jejich nástupem do práce v zahraničí. Ale k čemu vlastně slouží takový slovník v mobilu? Především k rychlému vyhledávání obecných slovíček. Náš slovníček obsahuje jen ta slovíčka, která se přímo váží k zaměstnání řidiče z povolání. Najdete v něm nejen slovíčka z oboru, ale třeba i názvy náhradních dílů a součástí auta.
 • Slovíčka si přece můžu vyhledat a sepsat sám/sama.
  Ano, to můžete a nepochybuju o tom, že to bez problémů zvládnete. Ale komu by se chtělo sedět dlouhé hodiny a vypisovat si jednotlivá slovíčka. Krom toho eBook "Slovníček do kapsy: Nejpoužívanější fráze a slovíčka pro řidiče z povolání" neobsahuje jen slovíčka, ale i nejpoužívanější fráze, které využijete ve své práci opravdu každý den.
 • Není lepší si koupit nějakou učebnici němčiny?
  Přepokládám, že každý kdo pracuje nebo se chystá pracovat do některé z německy mluvících zemí už nějakou učebnici němčiny vlastní. Většina z Vás jich má doma několik. Tento eBook NENÍ učebnice. Je to odborný slovník, který obsahuje nejen slovíčka, ale i celé věty (fráze) z oboru gastronomie. Tyto věty se můžete naučit nazpaměť nebo je použít jako cvičebnici a trénovat na nich překlad vět z češtiny do němčiny a opačně. Jeho praktický formát Vám umožňuje mít jej po vytištění stále při ruce a v případě potřeby kdykoliv nahlédnout. Na konci eBooku je i velmi praktická tabulka, do které si můžete zapisovat vlastní fráze nebo slovíčka, které Vám ještě dělají potíže nebo si je nemůžete zapamatovat.
 • Co všechno za své peníze dostanu?
  Víc než 150 nejčastěji užívaných frází při komunikaci s dispečerem, na nakládce, na vykládce, na čerpacích stanicích a parkovištích, při policejní kontrole nebo v autoservisu. A to není všechno: dalších více než 500 slovíček a pojmů z gastronomie, přehledně seřazených do různých kategorií. A jako dárek, navíc malé, zato velmi přínosné překvapení. Ale víc už prozrazovat nebudu. To by pak nebylo překvapení! ;-)
 • Co když nebudu něčemu v eBooku rozumět?
  Všechny fráze a slovíčka jsou samozřejmě uvedeny jak v českém, tak v německém jazyce. Ale pokud byste přesto něčemu nerozuměli nebo Vám nebylo jasné, můžete se na mě kdykoliv obrátit. Třeba prostřednictvím mého emailu, který najdete nejen zde na našich stránkách, ale i v každém mém ebooku.
 • Ale já chci pracovat v Rakousku a rakouská němčina je trochu odlišná.
  Ano, i s tím jsem při psaní eBooku počítala a zahrnula do něj i rakouské ekvivalenty vybraných slovíček a dokonce i celé fráze, pokud jsou odlišné od těch, které se používají v Německu. Ve slovníčku je poznáte podle následující značky (rak.).
 • Moc to s počítačem neumím, budu si umět EBook objednat?
  Ničeho se nebojte. Není to žádná věda. Prostě vyplňte objednávkový formulář, který najdete hned pod tímto textem a on Vás už sám provede celým procesem objednávání. Není to o nic těžší než si objednat nové šaty, knihu nebo hračku pro děti.
 • Jak můžu eBook zaplatit?
  Zaplatit můžete buď online platební kartou nebo online převodem (svůj eBook obdržíte prakticky ihned, protože platba je okamžitě připsána na náš účet) a nebo klasickým bankovním převodem. Zde si ale na svůj eBook počkáte 1 - 2 dny, protože tak dlouho trvá, než je platba převedena z Vaší banky do té naší. Nabízíme rovněž převod prostřednictvím Pay Pal. Všechny možnosti najdete na konci našeho objednávkového formuláře. Stačí jen označit tu, které dáváte přednost a náš systém Vás krok po kroku navede.
 • Kdy a jak mi doručíte objednaný eBook?
  EBook obdržíte okamžitě po připsání platby na náš účet. Při platbě bankovním převodem to chvilku trvá, cca 2 - 3 pracovní dny. Při platbě platební kartou online jej máte za pár minut na Vašem e-mailu. Stáhnete si jej naprosto snadno. Stačí kliknout na odkaz v e-mailu a hned si jej uložit do svého počítače.

Před nákupem či objednávkou si, prosím, přečtěte naše obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů.

 Přijímáme platby zabezpečenou platební branou GoPay.