Slovníček do kapsy:

Nejpoužívanější fráze a slovíčka pro pracovníky v gastronomii

 • Surfujete po internetu a hledáte práci v Německu nebo Rakousku?
 • Je oborem, kterému se chcete v zahraničí věnovat gastronomie?
 • Chcete pracovat jako servírka, číšník, kuchařka, kuchař nebo pomocná síla v restauraci nebo hotelu?
 • Pracujete v zahraničí v restauraci, hotelu nebo cateringové společnosti a rádi byste si rozšířili svoji slovní zásobu?
 • Máte vlastní cateringovou agenturu a hodláte s nabídkou Vašich služeb oslovit klienty v Německu nebo Rakousku?
 • V cizině sice nepracujete, ale do Vaší restaurace nebo hotelu chodí spousta německy mluvících hostů?
 • Studujete střední hotelovou školu a budete maturovat z němčiny?
 • Chystáte se studovat hotelovou školu v Německu nebo Rakousku?

Ať už patříte do kterékoliv kategorie, máte jedno společné:  

Všichni potřebujete kvalitní slovní zásobu z oboru gastronomie.

Existuje určitě velké množství slovníků, ze kterých si můžete slovíčka vypsat. Nebo si je můžete najít na internetu, v odborných slovnících a podobně. Ale není to jen ztráta času? Co takhle pořídit si slovník, který obsahuje nejen slovíčka z oboru gastronomie, ale i základní fráze, které budete potřebovat dnes a denně ve Vašem zaměstnání nebo ve škole? 

Nejčastěji používané fráze při:

 • usazení hosta
 • podávání snídaně
 • objednávání
 • pří a po servírování
 • stížnostech a připomínkách hostů
 • placení a dávání spropitného ;-)

To vše a ještě obsáhlý slovníček základních slovíček a pojmů z gastronomie najdete v našem eBooku!

0
Stránek
0
Slov
0
Čtenářů

Co se v eBooku dozvíte?

Běžné fráze pro číšníky a servírky

Základní fráze, které používáte dnes a denně ve svém zaměstnání od usazení hostů přes objednání až po placení.

Slovníček potravin

Česko - německý slovník základních názvů potravin používaných v restaurací, hotelech, cateringových agenturách atd.

Obecných pojmy z gastronomie

Abecedně seřazená slovíčka, zatříděná do různých kategorií (předměty v gastronomii, personál, činnosti)

Česko - německý nápojový lístek

Slovníček alkoholický a nealkoholických nápojů a různých druhů kávy, včetně výrazů používaných v Rakousku

Co říkají čtenáři?

Pracuji už půl roku jako pomocná síla v jedné restauraci nedaleko rakouského města Gmünd. Jelikož jsem vyučená servírka, ráda bych se dostala na toto pracovní místo. Bohužel moje němčina je stále velmi slabá. V kuchyni totiž pracují dva čeští kuchaři, takže většinu pracovní doby s nimi mluvím česky a němčinu užívám jen když se v kuchyni objeví šéf, což zas není tak často. Začala jsem navštěvovat jazykový kurz němčiny, ale tam se probírají jen samé obecné fráze a slovíčka. Proto jsem uvítala, když mi moje kamarádka dala tip na Vaše stránky a já si našla Váš eBook se slovíčky a frázemi z gastronomie. Moc mi pomáhá. Hlavně ty celé fráze. Věřím, že za nějaký ten měsíc budu tak daleko, že se budu moci ucházet o místo servírky.
Darina Noskovábrzy už zase servírka :-), Jindřichův Hradec
Děkuji Vám za Váš Slovníček do kapsy: Nejpoužívanější fráze a slovíčka pro pracovníky v gastronomii. Nejsem sice ještě pracovník v gastronomii, ale rád bych jím jednou byl. Studuji totiž na střední hotelové škole a tento rok budu maturovat. O prázdninách jsme dostali maturitní otázky a já jsem celé prázdniny přemýšlel co s nimi. Naštěstí jsem narazil na Vaše facebookové stránky Germanika - německy online a ty mě dovedli až k Vašemu eBooku. Nestál ani tolik jako nejlevnější učebnice, které si běžně kupuji do školy, a udělal mi velkou službu. Mám už vypracovánu dobrou polovinu otázek a jde mi to jako po másle. Tak mi držte palce, ať zvládnu celou maturitu a najdu si dobrou práci v sousedním Německu.
Jakub Drtinastudent, Tachov
Právě jsem obdržela Váš Slovníček do kapsy pro gastronomii a moc Vám za něj děkuji. Pracovat do Německa se sice nechystám, ale vlastním malou kavárnu nedaleko německých hranic a většina mých zákazníků jsou Němci. Ještě o nedávna u mě pracovala servírka, která uměla velmi dobře německy, proto si naši kavárnu tak oblíbili. Bohužel mi ale odešla za prací do Německa a já jsem měla strach o to, že o naše německé zákazníky přijdeme. Proto jsem rychle oprášila své německé základy, které mám někdy ze základy a jala se šprechtit. A docela jsem si rozmluvila. Jen mi teda chyběly právě ty odborné výrazy, které jsem našla ve Vašem slovníku. Je to super. Hlavně celé věty, které tam uvádíte. Nemusím se totiž stresovat jejich sestavováním a vím, že jsou určitě správně. Je to super nápad! Budu Vás všude doporučovat.
Dana Krátkámajitelka kavárny, Ústí nad Labem

Monika Náplavová

lektorka, autorka eBooků

Němčina je můj život. Žiju v jejím světě už 24 let a více než 15 let pomáhám svým klientům se ji nejen naučit, ale i pochopit. Rukama mi prošla spousta učebnic, seznámila jsem se s mnoha učebními metodami. Přesto jsem však v této zdánlivě široké nabídce některé učební materiály postrádala. Konkrétně takové, které se zaměřují přímo na ta nejproblematičtější místa německého jazyka a slovní zásobu týkající se jednotlivých pracovních míst. Věřím, že Vám uveřejněním tohoto eBooku pomohu na Vaší cestě ke zvládnutí tohoto krásného jazyka.

Možná Vás teď napadá:

 • Proč bych si měl koupit další slovník, mám přece jeden v mobilu.
  Offline slovník v mobilu je skvělá věc. Sama jej doporučuji svým klientů jako povinnou výbavu před jejich nástupem do práce v zahraničí. Ale k čemu vlastně slouží takový slovník v mobilu? Především k rychlému vyhledávání obecných slovíček. Náš slovníček obsahuje jen ta slovíčka, která se přímo váží k oboru gastronomie. Najdete v něm nejen názvy potravin a nápojů, ale také slovesa nebo přídavná jména, která se v tomto oboru nejčastěji používají. Například: krájet, péct, prostřít. A nebo plněný, loupaný, libový.
 • Slovíčka si přece můžu vyhledat a sepsat sám/sama.
  Ano, to můžete a nepochybuju o tom, že to bez problémů zvládnete. Ale komu by se chtělo sedět dlouhé hodiny a vypisovat si jednotlivá slovíčka. Krom toho eBook "Slovníček do kapsy: Nejpoužívanější fráze a slovíčka pro pracovníky v gastronomii" neobsahuje jen slovíčka, ale i nejpoužívanější fráze, které využijete ve své práci opravdu každý den.
 • Není lepší si koupit nějakou učebnici němčiny?
  Přepokládám, že každý kdo pracuje nebo se chystá pracovat do některé z německy mluvících zemí už nějakou učebnici němčiny vlastní. Většina z Vás jich má doma několik. Tento eBook NENÍ učebnice. Je to odborný slovník, který obsahuje nejen slovíčka, ale i celé věty (fráze) z oboru gastronomie. Tyto věty se můžete naučit nazpaměť nebo je použít jako cvičebnici a trénovat na nich překlad vět z češtiny do němčiny a opačně. Jeho praktický formát Vám umožňuje mít jej po vytištění stále při ruce a v případě potřeby kdykoliv nahlédnout. Na konci eBooku je i velmi praktická tabulka, do které si můžete zapisovat vlastní fráze nebo slovíčka, které Vám ještě dělají potíže nebo si je nemůžete zapamatovat.
 • Co všechno za své peníze dostanu?
  Víc než 60 nejčastěji užívaných frází při: usazení hosta, snídani, objednávání, servírování, stížnostech a připomínkách hostů nebo placení. A to není všechno: dalších více než 300 slovíček a pojmů z gastronomie, přehledně seřazených do různých kategorií. A jako dárek navíc, malé, zato velmi přínosné překvapení. Ale víc už prozrazovat nebudu. To by pak nebylo překvapení! ;-)
 • Co když nebudu něčemu v eBooku rozumět?
  Všechny fráze a slovíčka jsou samozřejmě uvedeny jak v českém, tak v německém jazyce. Ale pokud byste přesto něčemu nerozuměli nebo Vám nebylo jasné, můžete se na mě kdykoliv obrátit. Třeba prostřednictvím mého emailu, který najdete nejen zde na našich stránkách, ale i v každém mém ebooku.
 • Ale já chci pracovat v Rakousku a rakouská němčina je trochu odlišná.
  Ano, i s tím jsem při psaní eBooku počítala a zahrnula do něj i rakouské ekvivalenty vybraných slovíček a dokonce i celé fráze, pokud jsou odlišné od těch, které se používají v Německu. Ve slovníčku je poznáte podle následující značky (rak.).
 • Moc to s počítačem neumím, budu si umět EBook objednat?
  Ničeho se nebojte. Není to žádná věda. Prostě vyplňte objednávkový formulář, který najdete hned pod tímto textem a on Vás už sám provede celým procesem objednávání. Není to o nic těžší než si objednat nové šaty, knihu nebo hračku pro děti.
 • Jak můžu eBook zaplatit?
  Zaplatit můžete buď online platební kartou nebo online převodem (svůj eBook obdržíte prakticky ihned, protože platba je okamžitě připsána na náš účet) a nebo klasickým bankovním převodem. Zde si ale na svůj eBook počkáte 1 - 2 dny, protože tak dlouho trvá, než je platba převedena z Vaší banky do té naší. Nabízíme rovněž převod prostřednictvím Pay Pal. Všechny možnosti najdete na konci našeho objednávkového formuláře. Stačí jen označit tu, které dáváte přednost a náš systém Vás krok po kroku navede.
 • Kdy a jak mi doručíte objednaný eBook?
  EBook obdržíte okamžitě po připsání platby na náš účet. Při platbě bankovním převodem to chvilku trvá, cca 2 - 3 pracovní dny. Při platbě platební kartou online jej máte za pár minut na Vašem e-mailu. Stáhnete si jej naprosto snadno. Stačí kliknout na odkaz v e-mailu a hned si jej uložit do svého počítače.

Před nákupem či objednávkou si, prosím, přečtěte naše obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů.

 Přijímáme platby zabezpečenou platební branou GoPay.