Šok, nová učebna, kurzy němčiny, test znalostí němčiny … prostě rok 2017 a němčina

Tak to je šok!

Dnes ráno jsem, při pohledu na kalendář, prožila šok.  To už je jako polovina února??? To není možné! Vždyť teprve teď byly Vánoce, Silvestr a Nový rok!
A já se už, od Nového roku, chystám, napsat Vám tolik důležitých informací! A právě tím,  jak všechno, to co Vám chci psát probíhá a nabírá na obrátkách, to prostě nestíhám. 😉
Momentálně je to takový fičák, že mám strach, že se jednoho dne probudím, a u nás v obýváku bude zase stát vánoční stromek a moji chlapi mi budou tvrdit, že večer přijde Ježíšek!  🙂
Občas mi můj život přijde jako test mé fyzické a psychické odolnosti, ale když mě moje práce a hlavně němčina tááááák baví!!!  😀
A taky mi to dneska pěkně kecá, koukám…

… takže zase k tématu: Co je nového?

Kde začít? Nejlépe asi od začátku, že jo…  :mrgreen:

Mezi Vánocemi a Silvestrem jsme se přestěhovali do nových, větších prostor v centru Břeclavi. Je to taková naše učebna s kanceláří v jednom. Moc krásný, světlý prostor s velkými okny a ulici Sady 28. října 17. Břeclaváci určitě ví, že je to naproti Gymnázia, přes park.

Byla to akce “kulový blesk” a já moc děkuji všem, kteří se podíleli jak na její organizaci, tak na samotném provedení… zvláště bych ráda zmínila mého drahého chotě, který touží po tom, být zmíněn konkrétně a jmenovitě, takže: “Děkuji, drahý choti!”  😉  :mrgreen:

Přestěhovaní bychom tedy byli, takže co dál…

V pondělí, 16.1.2017, jsme spustili náš první online kurz Základní německá gramatika v 8. lekcích. Předprodej běžel už od prosince, to jste určitě zaznamenali. 😉

Pro ty, co jej ještě nemají 😉 jen v rychlosti pár informací:
Je to vlastně jakýsi “videokurz” pro všechny, kteří nejsou místní nebo nemají čas chodit na živé kurzy nebo soukromé hodiny. A taky pro ty, kteří mě mají tak rádi, že mě chtějí mít doma a poslouchat si mě, kdykoliv se jim zachce 😉  :mrgreen: .

Němčina online

Koukám, že jsem dneska nejen ukecaná, ale i vtipná. :mrgreen: Ale žerty stranou. Jde o kurz německé gramatiky, který je k dostání v několika verzích, z nichž ta nejvyšší, VIP verze, obsahuje navíc i slovíčka, pracovní sešity k procvičení probrané gramatiky, klíč k těmto cvičením a ke každé lekci e-Bookovou učebnici probrané gramatiky, abyste to všechno, co jste slyšeli, měli i písemně.
Je to velmi praktické. Tento kurz je skvělý v tom, že přístup do něj Vám zůstává, jak já říkám “na doživotí”. Můžete jej tudíž používat jako jakousi interaktivní, online a já nevím co všechno, učebnici. Třeba, když se Vám nechce číst. Velmi si ji chválí naši klienti trpící dyslexií… nemusí nic číst, všechno si naposlouchají. Prostě taková němčina přes počítač.

No ale to jsem odbočila… pokud byste chtěli více informací, najdete je samozřejmě na našich stránkách… třeba tady.

Monika “na živo”

No a hned další den, 17.1.2017, jsme odstartovali náš živý kurz němčiny v Břeclavi – Kurz německého jazyka Germanika level 1. Nejedná se ale o žádný masový kurz. Žádná němčina pro 30 lidí! Jde o kurz pro malou skupinku, v tomto případě 6 posluchačů, kteří se společně začali učit němčinu pěkně od začátku. Scházíme se dvakrát týdně na hodinku a půl a vysvětlujeme si všechno pěkně od začátku, malujeme si to pěkně na tabuli, procvičujeme a minulou hodinu dokonce zkoušeli “studenti” skládat první větičky úplně sami. Byla to zábava. 😀  Jsem moc ráda, že se sešla takhle úžasná parta a že je němčina očividně baví. 🙂 A já doufám, že se podobná parta super lidí sejde i na druhém kurzu, který plánujeme otevřít už začátkem března. 

Mariánka

Vy, kteří nás sledujete už nějakou dobu, určitě víte, že jsme se s mojí kolegyní Petrou, na konci minulého roku seznámily s malou Mariánkou Vaněčkovou a její maminkou Marií. Mariánka trpí od svého jednoho roku vážným onemocněním SMA typu 2, spinální svalovou atrofií.

Mariánčina maminka je žena, která nesedí doma, nenaříká na osud a nečeká na to, že jí peníze spadnou samy z nebe. Při veškeré starosti o Mariánku, sama aktivně pracuje, vede taneční školu, kde mimo jiné pracuje i s postiženými dětmi. A občas si s nimi “zatančí” i Mariánka a i když je na vozíčku, tak bývá hvězdou každého představení, kterého se účastní.  🙂

Bohužel však, ani kdyby se Marie rozdvojila, nestačí její příjem na pokrytí veškerých nákladů na péči o její dceru a živobytí, protože, jak už to tak na světě chodí, zůstala se svou holčičkou sama. Proto jsme se s Petrou rozhodly jí a její dcerce pomoct a finančně je podpořit. Proto bude letos 10% z každého prodaného online kurzu zasláno na Mariánčin účet, ze kterého její maminka hradí náklady na léčbu, vitamíny i léky, které nehradí zdravotní pojišťovna a zdravotní pomůcky, které Mariánka, vzhledem k jejímu horšícímu se zdravotnímu stavu, potřebuje. Více o Mariánce najdete na jejím webu ZDE.

Co chystáme?

A to není zdaleka všechno, co jsme pro Vás s Petrou letos upekly. Je tady ještě několik novinek, které jsou zatím ale ještě ve fázi přípravy, takže o nich, klidně řekněme z pověrčivosti ;-), nechceme mluvit. Ale slibuji, že budete první, kdo se o nich dozvědí. Ať už tady na našem blogu nebo na naší facebookové stránce, jak se prý odborně říká “funpage” či našich webových stránkách.

Joooo a málem bych zapomněla na jednu super čerstvou věc… vzhledem k tomu, že bylo pololetní vysvědčení, tak jsem si tak říkali, že byste možná i Vy, dospěláci, rádi zhodnotili úroveň Vaší znalosti němčiny a připravili jsme pro Vás test znalostí základní německé gramatiky. Je to test úrovně cca A1, takže se nic nebojte a hned stahujte ZDE a testujte.

A já se na Vás budu těšit zase brzo na našem blogu.  🙂

Mějte se krásně a bis bald wieder!  🙂 

Za celý tým Germaniky

Monika Náplavová, Váš průvodce německým jazykem  🙂 

PS: Jestli Vás zajímá co se bude ještě letos dít a pokud Vás němčina fakt baví, sledujte nás na:
Facebooku: germanika – nemecky online
Instagramu: monika_naplavova
webových stránkách: www.germanika.org

Monika Náplavová
je vyhledávaná lektorka německého jazyka, autorka řady eBooků zaměřených nejen na výuku německého jazyka, bloggerka a spolutvůrkyně projektu Germanika. Nejraději tráví čas s rodinou a přáteli, miluje dobrou kávu, rockovou hudbu a procházky v přírodě. Zajímá se o psychologii a metodu RUŠ. Ráda si přečte dobrou knihu, zajde do divadla nebo na koncert. Více o Monice najdete na www.germanika.org
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů