O Petře

Jak stvořila Germaniku?
Jak to vlastně bylo a
co nás teprve čeká?
Celý Petřin příběh čtěte právě teď!

Moje jméno je Petra Ležáková, je mi 30 let a se svým manželem a dětmi bydlíme v rodinném domku na rozhraní Hané a Valašska, v krásném městě Holešově. A jak bych se popsala jednou větou já? Jsem tvůrce a žiju si své sny!  Mám plnou hlavu nápadů, které postupně realizuji. Průběžně vznikají různorodé projekty a jedním z nich je právě i má "srdcovka" Germanika.

Ale abych začala od začátku…

Již od útlého dětství jsem měla svou hlavu. Muselo být po mém, když se mi něco nelíbilo, držela jsem to v sobě, neuměla jsem říci názor nahlas, ale vzala jsem si z toho ponaučení a dělala věci jinak. Jak?  Tak jak se mi líbilo. Vymyslela jsem si svou cestu, jak to prostě půjde. Po svém samozřejmě.

Naopak, když mám z něčeho radost, ví to celý svět, probudí se ve mně to malé dítě, které se raduje z maličkostí. Ale nebylo tomu tak vždycky. Musela jsem se to naučit, protože okolí mě neustále sledovalo a zrazovalo od mých snů a nastavovalo něčí limity. Tak jsem neustále začínala od znova.

S rodiči a dvěma sourozenci jsem vyrůstala v malé vesničce nedaleko Holešova. Jak už to na vesnici bývá, nesmí se vystupovat z řady, jinak to máte na talíři, lidé o Vás mluví a skloňují Vaše jméno ve Všech pádech. Rodiče, byť sami neměli vysoké vzdělání a neměli ani velké příjmy, se snažili, abychom s bratrem a sestrou měli hezké dětství a vedli nás k sebevzdělávání a samostatnosti. Neměli žádné příručky či návody, jednali pocitově, dle vlastního úsudku a to jsem se od nich naučila. Tím jsem však postupně začala vybočovat z řady. Vždyť přeci není normální, aby mladá holka, ještě ani neodmaturovala a už rozjížděla vlastní podnikání, tenkrát u společnosti AVON. Dle mého je, nač čekat?

Raději jsem se, ve svých 19letech, odstěhovala do města. To mi, alespoň trochu, poskytlo anonymitu a možnost začít znovu a bez jakýchkoliv předsudků. A ejhle, šlo to.

Najednou jsem se u AVONu, se svým týmem Avonladies, který jsem si vybudovala, stala nejlepším rozvojovým koordinátorem na celé Moravě.Získala jsem důležitá ocenění v kategoriích Největší obrat prvních objednávek, Celkový obrat a Nárust aktivity celého týmu. Díky těmto skvělým výsledkům jsem po půlroce spolupráce na této pozici povýšila a začala pracovat jako Supervizor (tvořila jsem si svůj tým nejen Avonladies, ale i Koordinátorů) a vytvořila jsem první AVONcentrum pro veřejnost v Holešově. Tato práce mi hodně dala. Naučila jsem se práci s týmem (nejen jak ho vybudovat, motivovat, komunikovat s ním), také spoustu prodejních technik a užitečných rad při péči o tělo, pleť i líčení. Mám za sebou nespočet prezentačních akcí a kontaktů se zákazníkem.

A zase začátek...

Jenže to nějak přestalo být ono. Nikdo mě neshazoval, nemusela jsem znovu startovat a mně to začalo chybět. Vždyť jít ve vyjetých kolejích není pro mě! Začala jsem tedy spolupracovat s Makléřskou společností Quatro na pozicích poradce pro finanční plánování, úvěrový specialista a manažer obchodní skupiny. Tuto práci jsem vykonávala dlouhých 7 let. Byla to úžasná zkušenost a měla jsem skvělého učitele. Naučila jsem se jak správně kontaktovat klienta, jak s ním jednat, jak vytvořit analýzu jeho pojistných produktů, jak mu ji odprezentovat tak, aby všemu co nejvíce rozuměl. Rozšířila jsem si obzory nejen v oblasti pojišťovnictví, ale také v oblasti úvěrů, hypoték, investic a spoření.  

Práce finančního poradce pro mě nebyla jen o zprostředkování produktů, ale o kompletním klientském servisu (od administrativního zajištění přes hlášení veškerých událostí, změn a hledání řešení vždy na aktuální situaci).  Práce pro MSQ mi umožnila realizovat se i v manažerské činnosti, kdy jsem vedla tým poradců, školila je a konzultovala s nimi. Odměnou mi bylo ocenění dva roky po sobě na 3. místě v interní soutěži Manažer roku. V Holešově jsem vybudovala kancelář pro sebe i své spolupracovníky, zaučila asistentku a to jen proto, aby servis klientům fungoval na maximum.

Všichni všechno uměli, vše fungovalo jak mělo...

Mým manželem a mužem mého života je Rostislav Ležák. Byl mi oporou ve všech mých začátcích, spoustu projektů jsme rozjížděli společně, stál za mnou i v období kdy se nedařilo. Naučila jsem ho všem mým postupům a strategiím. Proto se nebylo čemu divit, když jsem mu celou svou pozici u M. S. Quatro včetně týmu, klientely, kanceláře i asistentky jednoho dne předala. Ze dne na den.

 A já??? Rozhodla jsem se pro nejdůležitější část svého dosavadního života. Bylo to společné rozhodnutí a mohu říci, že snad nejkrásnější, které jsme kdy udělali. Dne 10. 2. 2012 jsem se ve svých 26letech stala poprvé maminkou malé dcerky Nikol. Jelikož děláme vše poctivě a pořádně, dne 20. 5. 2014 se nám narodil syn Marek. Tak jako každá máma říkám: „Mám ty nejúžasnější děti pod sluncem!“ Každým dnem umí něco nového, baví mě pozorovat jejich pokroky a po dlouhé době zase cítím tu dětskou radost uvnitř. Učím já je, ale hlavně i oni mě. Každou volnou chvilku se snažíme trávit spolu. Nasávám jejich přítomnost jako houba, vždyť ten čas tak letí!

Zrod Germaniky a co dál?

Díky dětem jsem se poznala se svou úžasnou kamarádkou Monikou Náplavovou. Staly se z nás opravdové přítelkyně a tak nebylo divu, že se mi Monika svěřila se svojí myšlenkou týkající se online vzdělávání v oblasti němčiny. Monika věděla CO, já jsem věděla JAK. Tak jsme na společné dovolené začaly plánovat postupné kroky. Já ze své pozice ostřílené podnikatelky, Monika z pozice opravdového odborníka na německý jazyk. Nejdříve jsme plánovaly, poté přišly na řadu formality. Ty byly pro mne hračkou!
A náš další plán? Teprve teď všechno začíná! Prozradím jen, že se můžete těšit na další várku eBooků a na své si přijdou i milovníci videí. O čem si už ale nechám pro sebe jako překvapení.